-->
 • Tüm Kategoriler
  • Müşteri Hizmetleri

   HABERLER

   50 bin okula gece görüşlü kamera

    

   ‘Okul güvenliği’ protokolü ile 81 ilde güvenlik kamerasız okul kalmayacak. 50 bin okulun bahçesi ve çevresi gece görüşlü kameralarla 7 gün 24 saat takip edilecek


   SAFURE CANTÜRK
   SAFURE CANTÜRK Yaşam Haberleri
   Giriş Tarihi: 11.12.2018
   50 bin okula gece görüşlü kamera

   Milli Eğitim Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı arasında imzalanan okul güvenliği protokolü ile artık güvenlik kamerası olmayan okul kalmayacak, okul güvenliği gece görüşlü kameralarla yapılacak.

   VALİLİKLERE TALİMAT
   İçişleri Bakanlığı'ndan valiliklere gönderilen yazıda güvenlik kamera sistemi olmayan okul kalmaması amacıyla, şehirlerdeki tüm okullarda, okul önü, yakını ve çevresini görecek şekilde kamera takılması istendi. İçişleri Bakanlığı daha önce pilot olarak başlatılan Kent Güvenlik Yönetim Sistemine (KGYS) entegre şartı aranmaksızın öncelik derecelerine ayrılan okullardan başlanarak kameraların hızla temin edilmesini talep etti.

   24 SAAT TAKİP
   KGYS ile okullarda emniyetin belirlediği noktalara kurulan kameralar, kent güvenlik yönetim sistemine entegre edilecek. 6'sı sabit ve biri hareketli olmak üzere belirlenen her okula 7'şer kamera kurulan sistemde, kameralar 24 saat kayıt alarak görüntü emniyet merkezine iletebiliyor. 2019'un Haziran ayında sistemin tüm okullara kurulması hedefleniyor. Kamera sistemi sayesinde, öğrenciler için hem okula giriş çıkışta hem de okul çevresinde güvenli ortam sağlanması, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadeleye katkı sağlanması amaçlanıyor.

   İŞTE KAMERALARIN STANDARTLARI
   Okullarda kullanılacak kameraların standartları şöyle:
    En az 2 mp poe özellikli,
    Full HD çözünürlük,
    Gece görüşlü kamera,
    En az 16 kanallı,
    12 tb depolama hacmi,
    İnternetten izlenebilen kayıt cihazı,
    En az 30 gün 7X24 kayıt özelliği
   2020 Tokyo Olimpiyatlarını Robot Güvenlik Görevlisi Koruyacak

    

   Perseusbot basına tanıtıldı.

   2020 Tokyo Olimpiyatlarında güvenliği desteklemek ve tren istasyonlarında güvenlik görevlisi olarak hizmet vermek üzere geliştirilen bir robot, geçtiğimiz günlerde düzenlenen bir basın toplantısı ile tanıtıldı. Yapay zeka ile desteklenen bir güvenlik kamerası ile donatılmış olan robot, istasyonlardaki şüpheli kişileri veya nesneleri tespit edip raporlayabiliyor.

   Yunan mitolojik kahramanı Perseus'tan ilham alınan ve “Perseusbot” olarak adlandırılan robot, 167.5 santimetre boyunda, 61 cm genişliğinde ve 90.5 cm uzunluğunda. Robot, akıllı kameraları sayesinde vücut dilini analiz edebiliyor ve herhangi bir çatışmadan önce oluşan saldırgan davranışları veya hareketleri tahmin edebiliyor.

   Tokyo Büyükşehir Endüstriyel Teknoloji Araştırma Enstitüsü, Seibu Demiryolu A.Ş., bilgi teknolojisi şirketi Nihon Unisys Ltd ve AI kamera geliştiricisi Earth Eyes tarafından geliştirilen robot 26 ila 30 Kasım tarihleri arasında Tokyo'daki Seibu Shinjuku İstasyonu'nda test edilecek.

   Yapay zeka ile desteklenen robot, uzun süre gözetimsiz bırakılan nesneleri keşfederse veya çatışmaya yol açabilecek saldırgan hareketler yakalarsa, güvenlik personelinin akıllı telefonlarına uyarı gönderecek.

   2020 Tokyo Olimpiyatı'nın CEO'su Toshiro Muto, olimpiyat orginasyonlarındaki güvenlik endişelerini şöyle dile getiriyor: “ Dünyada birçok terörizm tehdidi var. Bu sadece fiziksel bir tehdit değil, aynı zamanda siber terörizm tehdidi de var. Japon hükümeti, Perseusbot gibi robotik güvenlik robotları da dahil olmak üzere, elindeki her aracı güvenliği geliştirmek için düşünüyor. Başarılı olursak, robot 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları sırasında güvenlik hizmetleri için kullanılacak.’’
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.