-->
 • Tüm Kategoriler
  • Otomatik Akıllı Kapı Kilidi NC-AKL01

   Görsel 1
   UcuzElektro Puan : 1.813
   Fiyat:
   55,00 USD + KDV
   KDV Dahil:
   2.176,02 TL
   Havale / EFT:
   2.121,62 TL
   398,94 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Kargo Bedava
   ?Novacom Akıllı Kapı Kilidi
   • Akıllı Kilitde çarpma dili bulunmadığı için giriş katta oturan insanların kapının sesinden rahatsız olmalarını engeller, Yavaş kapanma sonucu kapının açık kalma olasılığı yoktur.
   • Kapı yanlışlıkla açılsa ( dairelerden veya düğmeye basılarak ) kilit otomatik olarak 5 sn sonra kilitlenecektir.
   • Kapı Hidroliğinize (kapı yayı) Mevsim Ayarı yapmanıza gerek kalmaz.
   • Elektrikler kesilse dahi akülü sistem olduğu için kullanılmaya devam edilecektir.
   • Kapıya elleriniz dolu geldiğinizde anahtar ile uğraşmak yerine “GÖSTER-GEÇ” Sistemi ile rahatça kapıyı açabilirsiniz
   • Kapı açık kapandığında sesli uyarı vermektedir.
   • Kilide dışardan müdahele edildiğinde sesli ikaz vermektedir
   • Akıllı kilit’e sonradan Sensör, Buton Kodmatik bağlanabilir.
   • Uzaktan kumanda ekleme özelliğine sahiptir.
    

   Elektromanyetik kilit sistemleri en basit şekliyle adından da anlaşılacağı gibi elektrik ile çalışan bir mıknatıs sistemidir. Bu sistemlerde kilit sisteminin yani mıknatısın devreye girmesi için bir elektriğe ihtiyaç duyulur. Sisteme elektrik geldiği anda sistem üzerinde bulunan plakalar bir mıknatıs görevi görmeye başlar ve karşılık kısmında bulunan metali yüksek çekim gücüyle tutar. Bunu şöyle bir örnek ile açıklayabiliriz. Eskilerden beri yabancı filmlerde gördüğümüz bir hurdalık sahnesi vardır. Bir vinç hurdalıkta bulunan aracın üzerine büyükçe bir elektromıknatısı getirir ve bırakır. Daha sonra sisteme elektrik verilerek mıknatısın görev yapmaya başlaması sağlanır. Bunun ardından araç bulunduğu yerden kaldırılıp olması istenilen yere götürülür ve sistemin elektriği kesilerek araç bırakılır. Mıknatıs araç üstünde olmadığı sürece sisteme elektrik verilmeyerek farklı cisimleri çekmesi yada yapışması engellenmiş olur. Kapılarımızda kullanmış olduğumuz elektromanyetik kilit sistemide tam olarak aynı mantık ile çalışır ve hatta birebir aynı özelliğe sahiptir. Tek fark bu kilit sistemlerinin çok daha küçük boyutlarda olması ve çok daha az enerjiye ihtiyaç duymasıdır.

   İstisnalar hariç elektromanyetik kilit sistemleri (mıknatıs kilit) 12V ve 24V ile çalışır. Bunun yanında 60Kg , 180Kg , 300Kg , 500Kg ve 1500Kg şeklinde farklı tutma kuvvetleri ile karşımıza çıkar. Buda şu demek oluyor ;

   300Kg tutma kuvvetine sahip bir elektromanyetik kilit aldınız. Ürünü 12V ile beslediniz. Elektromanyetik kilidiniz karşılığında bulunan aparata 300Kg baskıya kadar dayanabilen bir çekme kuvveti uygulayacaktır. Aslında 300Kg olarak adlandırılsada kilidin gerçekte uyguladığı çekme kuvveti 250Kg ile 280Kg arasında değişmektedir. Buda kapınız 250Kg‘a kadar uygulanan kuvvetlerde (omuz atma , tekme atma gibi) açılmayacağı anlamına gelir. 

    

   Elektromanyetik kilit sistemleri çalışma mantığı gereği ilk olarak acil çıkış kapılarında kullanılmaya başlanmıştır. Sebebi ise kullanılan yapılarda ortaya çıkan herhangibir afet durumunda ( yangın , deprem gibi ) bina sisteminin elektriği kesmesi ve böylelikle acil çıkış kapılarının otomatik olarak açık konuma geçmesidir. Sistem normal zamanda çalışacağı için acil çıkış kapıları kilitli olacak gereksiz kullanımların önüne geçilecektir. Bu sistemde elektrik kesildikten sonra mıknatısın karşılığını tutmaya devam etmesi yani açık duruma geçmemesi imkansızdır. 

    

   Günümüzde elektromanyetik kilit sistemleri acil çıkış kapılarının yanısıra bina giriş kapıları , ofis kapıları ve hastane kapıları gibi güvenlik gerektiren tüm kapılarda kullanılmaktadır. 

   Bu kilit sistemleri uzaktan kumanda , kart okuyucular , şifreli geçiş üniteleri , butonlar ve hareket sensörleri gibi birçok cihaz ile kontrol edilebilmektedir. 

   Yani bina giriş kapınıza bir kart okuyucu yerleştirip kilit sistemi olarakta elektromanyetik kilit kullanabilirsiniz. 

   Teknik Özellikler
   KASA TİPİMETAL
   Sensör Ekleme?VAR
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu2269
   MarkaNOVACOM
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)2

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.